Достапни линкови

Времето денеска: сончево со мала облачност


Во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и слаб до умерен ветер претежно од северен правец. Утринската температура ќе биде во интервал од 11 до 19, а дневната од 25 до 32 степена. Во Скопје времето ќе биде сончево и потопло со мала облачност и со слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти 15, а дневната ќе достигне до 31 степен.

XS
SM
MD
LG