Достапни линкови

Подготовки за воената парада во Кина


Илустрација

Војници од Кина, Русија и други земји одржаа проба во Пекинг за воената парада која ќе се одржи следниот месец за одбележување на крајот на Втората Светска Војна. Кинеските медиуми јавија дека другите земји кои ќе земат учество во парадата се Белорусија, Казахстан, Киргистан, Монголија Куба и Мексико. Медиумите информираат и дека борбени авиони летале над Пекинг, а воени возила поминувале низ центарот на градот.

XS
SM
MD
LG