Достапни линкови

САД разочарани од Индија и Пакистан


Портпаролот на Стејт Департментот, Џон Кирби

САД изразија разочарување за откажувањето на разговорите меѓу советниците за национална безбедност на Пакистан и Индија. Портпаролот на Стејт Департментот, Џон Кирби изјави дека Вашингтон ги охрабрува двете земји да продолжат со дијалогот во скоро време. Преговорите кои беа закажани за денеска и утре во Њу Делхи не се одржаа поради несогласувањето околу агендата и поради тоа што пакистанското министерство соопшти дека средбата нема да има никаква цел.

XS
SM
MD
LG