Достапни линкови

Убиен турски војник во напад на ПКК


Турски војници

Во напад на бунтовници од Курдската работничка партија во југоисточна Турција бил убиен еден војник, а тројца биле повредени. Турскиот Генералштаб соопшти денеска дека нападот бил извршен врз војници, што ја обезбедувале хидроцентралата во регионот на Кулп, во окургот Дијарбекир. Војниците, што ја обезбедувале хидроцентралата, одговориле на огнот, по што дошло до престрелка.

XS
SM
MD
LG