Достапни линкови

Временска прогноза-Сончево со мала облачност


Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и слаб до умерен ветер од променлив правец.Температурата ќе достигне до 30 степени. УВ индексот ќе изнесува 7. Во Скопје и околината слично време со температура до 27 степени Целзиусови.

XS
SM
MD
LG