Достапни линкови

Експлозија во Авганистан, три жртви


Во експлозија на автомобил бомба пред приватна болница во главниот град на Авганистан, Кабул загинаа три лица, а 18 биле повредени. Властите соопштија дека целта на нападот бил воен конвој. Од силната експлозија, која се слушнала низ целиот град се скршиле и неколку прозорци во болницата.

XS
SM
MD
LG