Достапни линкови

Џими Картер ќе се лечи од рак на мозокот


Поранешниот американски претседател Џими Картер изјави дека ќе започне третман со зрачење за рак на мозокот. 90-годишниот Картер денеска рече дека ракот се шроширил од неговиот црн дроб во неговиот мозок. Тој минатата недела имаше операција и му беше отртранета една десетина од црниот дроб, очекувејчи дека ќе го отстрани ракот. Но, при скенирањето беа пронајдени мали дамки во неговиот мозок.

XS
SM
MD
LG