Достапни линкови

Претставничкиот дом е за нуклеарниот договор со Иран


Ненси Пелоси

Лидерот на демократите во Претставничкиот дом на американскиот Конгрес Ненси Пелоси изјави дека демократите имале доволно гласови да го одржат ветото на претседателот Барак Обама на евентуалната резолуција со која се отфрла нуклеарниот договор со Иран. Се очекува републиканците во идниот месец да му испратат на Обама резолуција за отфрлање на овој договор по што тој, како што самиот најави, ќе стави вето на овој документ кој потоа се враќа на повторно гласање во Конгресот.

XS
SM
MD
LG