Достапни линкови

Времето денеска: сончево со мала облачност


Во поголемиот дел од Македонија ќе биде сончево со слаб до умерен североисточен ветер. Во северните делови и на планините попладне ќе настапи умерена локална облачност. Утринската температура ќе се движи од 10 до 17, а дневната од 27 до 34 степени. Во Скопје слично време, сончево со мала до умерена облачност и со слаб северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 14, а дневната ќе се искачи до 32 степена.

XS
SM
MD
LG