Достапни линкови

Русија, Србија и Белорусија ќе одржат воени вежби


Во Русија ќе бидат организирани воени вежби на Русија, Србија и Белорусија „Славјанско братство“, изјави рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу на средба со неговиот српски колега Братислав Гашиќ

„Оддаваме големо значење за планираните за оваа година масовни воени маневри „Славјанско братство“, рече Шојгу за време на разговорите со Гашиќ во градот Кубинка, Московска област.

„Вежбите ќе бидат исклучително важни за развојот на оперативните способности на вооружените сили на Србија“, рече од своја страна Гашиќ.

XS
SM
MD
LG