Достапни линкови

Турската крајбрежна стража открила околу 500 имигранти


Екипи на турската крајбрежна стража откриле околу 500 имигранти во Западна Турција, кои планирале да заминат за Грција, соопшти турската армија.

Во соопштение на Генералштабот на армијата се вели дека вкупно 493 лица биле откриени, откако крајбрежната стража пронашла неколку чамци, со кои имигрантите требало да патуваат.

Бегалците биле откриени во окрузите Мугла, Ајдан, Измир, Балкесир и Чанаккале.

XS
SM
MD
LG