Достапни линкови

Екс претседателот на САД Џими Картер болен од рак


Џими Картер

Поранешниот американски претседател Џими Картер соопшти дека му бил дијагностициран рак. „При последната операција на црниот дроб било откриено дека имам рак кој сега се проширил и на другите делови од моето тело“, наведува тој, додавајќи дека ќе замине на соодветен третман. 90 годишниот Картер беше 39 претседател на Соединетите држави. По заминувањето од Белата куќа тој во Атланта формираше Центар за промоција на здравјето и на демократијата.

XS
SM
MD
LG