Достапни линкови

Голема експлозија во северна Кина


Голема експлозија го потресе североисточниот кинески пристанишен град Тијанџин во кој загинале најмалку 44 луѓе, додека стотици други биле ранети. Кинеските државни медиуми јавуваат дека експлозијата се случила во едно стовариште за експлозивни материјали. Според извештаите, околу 400 луѓе биле пренесени во тамошните болници.

XS
SM
MD
LG