Достапни линкови

Времето денеска: сончево и потопло


Во Македонија ќе биде сончево и потопло. Во попладневните часови ќе има изолирана појава на дожд и ретки грмежи особено во западните делови. Ќе дува слаб ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе се движи од 12 до 21, а дневната од 31 до 38 степени. Во Скопје слично време, сончево и потопло со мала до умерена облачност и со слаб североисточен ветер. Утринската температура ќе биде до 18, а дневната ќе се искачи до 36 степени.

XS
SM
MD
LG