Достапни линкови

Двајца уапсени по убиствата во Икеа во Шведска


Шведската полиција уапсила двајца мажи осомничени за убиство на две лица во Икеа во градот Ветероса кој се наоѓа на 100 километри западно од Стокхолм. Полицијата соопшти дека не пронашла врски меѓу осомничените за нападот и жртвите, ниту пак меѓу двајцата напаѓачи. Шведските сили за безбедност задолжени за сомнителни случаи на тероризам соопштија дека врз основа на податоците кои им биле дадени, немало причина да се вклучат во истрагата. Полицијата се уште ги истражува мотивите за нападите.

XS
SM
MD
LG