Достапни линкови

Убиен Палестинец кој со нож нападнал еден Израелец


Израелската војска убила Палестинец кој претходно со нож нападнал еден Израелец на Западниот Брег, соопштија израелските власти. Претставник на полицијата изјави дека Израелецот бил полесно повреден и додал дека групата Палестинци го нападнале Израелецот во една бензинска пумпа. Во последниве денови тензиите меѓу Израелците и Палестинците се зголемени откако израелски екстремисти запалиле една палестинска куќа при што загинаа едно девојче и нејзиниот татко.

XS
SM
MD
LG