Достапни линкови

Белград:Малолелетници со нож напаѓале минувачи


t

Припадниците на Министерството за внатрешни работи во Белград, привеле тројца седумнаесет годишници , поради постоење на основано сомневање дека во синоќа во центарот на Белград, избоделе со нож четири лица.

Според соопштението на полиција во неделата околу 02:30, пријавено е дека група млади ги напаѓаат минувачите и дека повеќе лица се повредени на аголот на Кнез Михајлова и на уште неколку други улици.Со полициска акција, осомничените веднаш биле идентификувани и приведени.

За настанот е известен надлежниот обвинител и осомничените ќе биде сослушани во присуство на родителите, се вели во соопштението на полицијата.

XS
SM
MD
LG