Достапни линкови

Москва достави предлози до Анкара за „Турски поток“


Турски поток.

Русија упатила до Турција два предлога за меѓувладин договор за гасоводот Турски поток, по едната од четирите траси, соопшти руското Министерство за енергетика. Во моментот предлозите се разгледуваат од турската страна, се вели во соопштението од Министерството.

XS
SM
MD
LG