Достапни линкови

Експлозија во Кабул, убиени најмалку 10 цивили


Силна експлозија на автомобил бомба експлодира изутрината во близина на седиштето на авганистанската влада во Кабул при што најмалку десетмина цивили загинале, додека над 120 биле ранети, јавуваат новинските агенции. Ниту една група досега не ја презеде одговорноста за нападот. Експлозијата била толку силна што од неа бил искршени стаклата на прозорците на два километра оддалеченост од автомобилот бомба.

XS
SM
MD
LG