Достапни линкови

Турската полиција уапси 33 припадници на ПКК


При вчерашната „антитерористичка операција“ на турските безбедносни сили против сепаратистичката Курдска работничка партија во четири окрузи во Турција биле уапсени 33 осомничени припадници на оваа организација, објави интернет изданието на весникот „Хуриет Дејли Њуз“. Акцијата започнала во окрузите Адајаман, Шарнак, Газиантеп и Истанбул. Во операцијата биле запленети и оружје и муниција.

XS
SM
MD
LG