Достапни линкови

„Работнички“ во плејофот за Лигата на Европа


Фудбалскиот клуб „Работнички“ продолжува во квалификациите за Лига Европа откако вечерва по продолженија успеа да го елиминира турскиот тим „Трабзон“. Мечот заврши со резултат 1:1 после 120 минути игра, а во регуларниот тек „Трабзон“ водеше со 1:0, резултат со кој загубија во Скопје. Првото полувреме заврши со резултат 0:0. Ова е втор пат „Работнички“ да стигне до плеј-офот во Лигата на Европа. Во 2011 година, за влез во групите испадна од „Лацио“.

XS
SM
MD
LG