Достапни линкови

Во Грција спасени над 500 мигранти


Грчката крајбрежна стража спасила 553 илегални имигранти во последните 24 часа во 16 операции во близина на островите во источниот дел на Егејското море. Грчките власти соопштија дека повеќето операции за спасување и откривање илегални имигранти биле спроведени во близина на островите Лесвос, Хиос, Самос, Фармакониси и Кос.

XS
SM
MD
LG