Достапни линкови

15 загинати во судир на автобуси во Русија


Во судир на два автобуси во далечниот исток на Русија загинаа најмалку 15 луѓе. Руското Mинистистерство за вонредни ситуации соопшти дека двата меѓуградски автобуси денска се судриле во регионот Хабаровск. Повеќе од 50 други патници се повредени, а некои од нив сериозно. Пожарникари, спасувачи, сообраќајна полиција, брза помош и Министерството за вонредни ситуации работат на ситуацијата на терен. Претставниците ја испитуваат причината на несреќата.

XS
SM
MD
LG