Достапни линкови

Воена делегација од САД во посета на Македонија


Воена делегација од Соединетите држави предводена од генерал Вилијам Фрејзер III, која престојува во посета на Македонија, денеска ќе се сретне со министерот за одбрана Зоран Јолевски и со претставници на Министерството за одбрана и АРМ. Целта на посетата е идните лидери на воените сили на САД да се запознаат со РМ и да ги разгледаат можностите за развој на соработката помеѓу двете држави, соопшти Министерството за одбрана.

XS
SM
MD
LG