Достапни линкови

Убиени шест милитанти на Кавказот


Руските власти велат дека безбедносните сили убиле шест милитанти во немирната северна република Кабардино-Балкарија, на Кавказот. Националниот антитерорситички комитет денеска соопшти дека милитинтите биле заробени во станбена зграда во текот на ноќта, за време на контра-терористичката операција во регионалниот главен град, Налчик. Информациите доаѓаат две недели откако шест наводни милитанти беа убиени во специјална операција на безбедносните сили во Налчик.

XS
SM
MD
LG