Достапни линкови

Бајден со соработниците разговарал за претседателска номинација


Њујорк тајмс вчера најави дека американскиот потпреседател Џо Бајден одржал состанок со советниците и соработниците во неговиот дом на кој разговарале за можноста тој да и биде противкандидат на Хилари Клинтон во претседателската трка кај демократите.
Тајмс јавува дека приврзаниците на Бајден ги контактирале лидерите на Демократската партија и донорите кои не се силно посветени на номинацијата на Клинтон или можеби се загрижени за нејзините перспективи. 72 годишниот Бајден рече дека ќе ја донесе одлуката до крајот на летово.

XS
SM
MD
LG