Достапни линкови

Времето сончево со локална облачност


Времето во Македонија денеска претпладне ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Попладне ќе има развој на нестабилна облачност со локален пороен дожд и грмежи, особено во северните и западните каде не се исклучува можноста за изолирана појава на град. Утринската температура ќе биде во интервалот од 13 до 22, а највисоката се очекува да достигне помеѓу 30 и 38 степени,со УВ индекс8. Во Скопје претпладне претежно сончево со слаб до умерен југоисточен ветер. Попладне ќе има појава на нестабилност со пороен дожд со слаб до умерен интензитет, грмежи и засилен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 19, а највисоката дневна ќе достигне околу 36 степени.

XS
SM
MD
LG