Достапни линкови

Времето сончево со температура до 37 степени


Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб ветер од променлив правец. Попладне ќе има локален развој на нестабилна облачност, со краткотраен пороен дожд и грмежи. Температурата ќе се движи од 26 до 37 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб ветер од променлив правец. Температурата ќе дсотигне до 35 степени. За време на продолжениот празничен викенд ќе преовладува сончево и топло време со мала до умерена облачност. Во попладневните часови ќе има развој на нестабилна облачност со локален пороен дожд и грмежи.

XS
SM
MD
LG