Достапни линкови

Давутоглу: Вооружените групи да ја напуштат Турција


Турскиот премиер Ахмет Давутоглу.

Турскиот премиер Амхет Давутоглу изјави дека конфронтацијата може да биде избегната доколку сите вооружени групи ја напуштат Турција. Премиерот се закани дека операциите на безбедносните сили ќе продолжат се додека сите вооружени групи не ја напуштат земјата и „Исламска држава“ да престане да биде закана. Давутоглу се обрати денеска на манифестација, организирана од Сојузот на турските берзи и стопански комори.

XS
SM
MD
LG