Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно


Во Македонија ќе биде променливо облачно, на места нестабилно со локален пороен дожд и грмежи, особено претпладне. Температурата ќе се движи од 27 до 38 степени. Во Скопје ќе биде променливо облачно, на места нестабилно со локален пороен дожд и грмежи, особено претпладне. Температурата ќе достигне до 36 степени.

XS
SM
MD
LG