Достапни линкови

Мула Омар бил мртов од 2013 година


Официјален преставник на авганистанските власти потврди дека врховниот лидер на талибанците Мула Омар бил мртов од 2013 година. Тој ова за Радио Слободна Европа - Радио Азадаи, го изјавил инсистирајки на анонимност.

XS
SM
MD
LG