Достапни линкови

Во пожар во фабрика во Египет загинале 19 луѓе


Илустрација.

Деветнаесет работници загинале денеска во пожар во фабрика за мебел во Каиро. Пожарот го предизвикала експлозија на боца за гас, велат тамошните власти. Во експлозијата се повредени уште 22 работници. Пожарот се проширил на три ката од фабриката и на магацинот. Ваквите несреќа се чести во земјата поради староста на зградите и непочитувањето на прописите за работа.

XS
SM
MD
LG