Достапни линкови

Полицијата во БиХ завршила со истрагата за нападот на Вучиќ


Министерот за безбедност на Босна и Херцеговина Драган Мектиќ соопшти дека босанските власти идентификувале речиси 20 луѓе за кои постојат докази дека учествувале во нападот на српскиот премиер Александар Вучиќ во Сребреница. Тој вели дека истрагата е при крај и дека полицијата сите докази ги доставила до Обвинителството.

XS
SM
MD
LG