Достапни линкови

Мајка и син од Турција пронајдени мртви во Скопје


Мајка и син, турски државјани, утрово во 05.30 часот се пронајдени мртви во куќа на ул. „Козле“ во Скопје, потврдија од СВР-Скопје. Турските државјани имале повреди на главата, најверојатно од огнено оружје.

Увид на местото на настанот вршат полицијата и јавен обвинител.

XS
SM
MD
LG