Достапни линкови

Продолжува состанокот на работната група во Скопје


За денеска попладне е најавено продолжување на состанокот на работната група на која, во рамките на договорот од Пржино за надминување на политичката криза во Македонија, се расправа за изборната регулатива. Станува збор за Избирачкиот список, за гласањето на дијаспората, како и за Државната изборна комисија. По вчерашниот состанок посредникот на Европската унија Питер Ван Хојт изјави дека е оптимист оти претставниците на четирите партии ќе можат да постигнат договор. На состанокот покрај нив, учествуваа и претставници на амбасадата на САД, ЕК и на ОБСЕ.

XS
SM
MD
LG