Достапни линкови

Времето денеска: сончево и многу топло


Во Македонија ќе биде сончево и многу топло со слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од 14 до 23, а дневната од 34 до 39 степени. Во Скопје ќе биде сончево со слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе биде околу 18, а дневната ќе достигне до 38 степени. Во охридско преспанскиот регион ќе биде сончево со температура до 34 степени, а во Дојран до 38 степени.

XS
SM
MD
LG