Достапни линкови

Времето денеска: сончево и потопло


Во Македонија ќе биде претежно сончево и потопло со мала облачност и со слаб ветер од променлив правец. Во источните делови можен е краткотраен дожд со ретки грмежи. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. УВ индексот ќе изнесува 9. Температурата ќе достигне до 39 степени. Во Скопје и околината слично време со температура околу 38 степени.

XS
SM
MD
LG