Достапни линкови

Убиен локален вработен во американската амбасада во Исламабад


Илустрација.

Пакистанската полиција соопшти дека вооружени напаѓачи убиле еден вработен во американската амбасада во Исламабад. Убиениот е Пакистанец кој работел за американската Агенција за борба против дрогата во амбасадата. Тој бил убиен денеска во неговиот дом. Се испитуваат мотивите за убиството.

XS
SM
MD
LG