Достапни линкови

Седуммина загинати во удар на гром во Мексико


Илустрација.

Седуммина луѓе од едно семејство, меѓу кои и четири деца, загинале од удар на гром во руралните подрачја во централно Мексико. Едно дете и една жена се повредени во несреќата што се случила во близина на градот Мека Куата во државата Гванахуато. Загинатите деца се на возраст од три до 14 години.

XS
SM
MD
LG