Достапни линкови

Белата куќа:протестите против нуклеарниот договор со Иран, провоени


Тед Круз

Белата куќа ги оцени за провоени протестите во Вашингтон против нуклеарниот договор со Иран. Еден од главните говорници на протестот републиканскиот претседателски кандидат Тед Круз рече дека како претседател тој би бил подготвен веднаш да покрене воен напад врз Иран. Портпаролот на Белата куќа Џош Ернст оцени дека Круз одржал провоен митинг. Претходно сличен протест се одржа и во Њујорк.

XS
SM
MD
LG