Достапни линкови

Протести во Њујорк против нуклеарниот договор со Иран


Илјадници произраелски демонстранти се собраа на Тајмс Сквер во Њујорк да бараат од американскиот Конгрес да го отфрли предложениот нуклеарен договор со Иран. Според нив, овој договор претставува закана за израелската и за светската безбедност. Според договореното, Соединетите држави ќе ги олесни економските санкции против Иран во замена за ограничувања кои ќе го спречат Техеран да дојде до нуклеарно оружје.

XS
SM
MD
LG