Достапни линкови

Курдски милитанти убиле турски полицајци


Курдски милитанти ја презедоа одговорноста за убиството на двајца полицајци во југоисточна Турција. Военото крило на забранетата Курдска работничка партија (ПКК), изјави дека тие биле убиени како казна за самоубиствениот бомбашки напад на 20 јули во Суруч. Од ПКК ја обвинуваат полицијата дека соработува со милитантите на Исламската држава.

XS
SM
MD
LG