Достапни линкови

Обама бара поддршка за нуклеарниот договор со Иран


Американскиот претседател Барак Обама побара од американските воени ветерани да го поддржат нуклеарниот договор со Иран упатувајќи забелешка на неговите критичари. Според него, станува збор за политичари кои сакале итно да завојуваат во Ирак со ветување дека војната ќе трае само неколку месеци. Според Обама, договорот со Иран нуди попаметен и многу поодговорен начин за заштита на американската национална безбедност.

XS
SM
MD
LG