Достапни линкови

Русија предупреди 12 невладини организации


Руското министерство за правда упати предупредување до 12 невладини организации дека Кремљ ги смета за „странски агенти“, наведувајќи дека се соочуваат со строги казни кои можат да значат и нивно затворање. Во соопштението се наведува дека сите невладини организации кои примаат пари од странство мора тоа да го укажуваат на сите издадени документи.

XS
SM
MD
LG