Достапни линкови

Времето денеска: сончево со мала облачност


Во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне во западните делови ќе има услови за локален краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од 14 до 22, а дневната од 32 до 38 степени. Во Скопје ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе биде околу 21, а дневната ќе достигне до 38 степени.

XS
SM
MD
LG