Достапни линкови

Алојз Петерле во Македонија


Алојз Петерле

Во посета на Македонија денеска ќе престојува копретседавачот на Бирото на Мешовитиот парламентарен комитет, Република Македонија и Европската унија, Алојз Петерле и заменик копретседавачите Сергеј Станишев и Ангел Џамбаски. По средбата со копретседавачот на Комитетот Кенан Хасипи и заменик копретседавачот Артан Груби ќе биде одржан заеднички состанок на Комитетот.

XS
SM
MD
LG