Достапни линкови

Времето денеска: многу топло со мала облачност


Macedonia -- Prespa Lake, weather- Sunny to Partly Cloudy, 21Jun2013.

Во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала облачност. Ќе дува умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 14 до 21 степени, а дневната од 34 до 40 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала облачност. Ќе дува умерен северен ветер. Утринската температура ќе достигне до 20, а дневната до 37 степени.

XS
SM
MD
LG