Достапни линкови

Десетици загинати во Јемен


Десетици луѓе се убиени во нападите од страна на Хути бунтовници во град во близина на Аден во Јемен. Бунтовниците започнале да го бомбардираат градот Дар Саад откако ја загубија контролата на Аден. Од медицинската организација „Доктори без граници“ соопштија дека 80 проценти од загинатите се цивили. Тој вели дека досега е потврдена смртта на 75 луѓе, но дека конечната бројка може да биде над 100 луѓе.

XS
SM
MD
LG