Достапни линкови

Во експлозија во Турција најмалку 10 жртви


Најмалку 10 луѓе загинале во експлозија во културен центар во турскиот град Суруч во близина на границата со Сирија. Турските власти за безбедност изјавија дека над 20 лица се повредени во експлозијата. Медиумите пак јавуваат дека најмалку 50 луѓе биле хоспитализирани. Културниот центар се наоѓа на околу 10 километри од пограничниот град Кобане. Се уште не се знае причината за експлозијата.

XS
SM
MD
LG