Достапни линкови

Времето денеска: сончево и многу топло


Во Македонија ќе биде сончево и многу топло, попладне со мала до умерена локална облачност, особено во западните делови. Ќе дува слаб до умерен северен ветер, УВ индексот ќе изнесува 9. Температурата ќе се движи од 30 до 40 степени. Во Скопје слично време со температура до 39 степени.

XS
SM
MD
LG